درمان بواسير و علائم آن

بواسير؛ درمان و سبك زندگي

-بعنوان نرم كننده هاي مدفوع، افزايش نوشيدن مايعات نيز توصيه مي شود.
نشستن در آب گرم براي درمان بواسير
نشستن در چند ليتر آب گرم، سه بار در روز به مدت 15 تا 20 دقيقه (حمام نشسته)، به كاهش التهاب هموروئيد كمك خواهد كرد.
يك تشت متوسط با ظرفيت 5 تا 10 ليتر آب كه بتوانيد در آن بنشينيد براي اين كار كافي است. آب نبايد خيلي داغ باشد و حرارت 40 درجه مناسب است ( حرارت آب گرم هنگام دوش گرفتن تقريبا 40 درجه مي باشد).
بسيار مهم است كه بعد از هر حمام نشسته، ناحيه مقعد را به طور كامل خشك كنيد تا بدين ترتيب با به حداقل رساندن رطوبت اين ناحيه مانع از تحريك پوست اطراف مقعد شويد.
استفاده از بسته هاي يخ و يا كمپرس سرد در اطراف مقعد نيز براي از بين بردن تورم مفيد مي باشد ولي بياد داشته باشيد كه پس از كمپرس حتما خود را خشك كنيد البته به شرحي كه در زير مي آيد.
تميز نگاه داشتن ناحيه مقعد
-ناحيه مقعد را تميز نگه داريد
-پس از اجابت مزاج اطراف مقعد را به آرامي و با آب گرم بشوييد
-براي پاك كردن پوست اطراف مقعد از صابون استفاده نكنيد چون ممكن است مشكل را تشديد كرده و باعث التهاب پوست شود
-از دستمال هاي معطر و يا آغشته به الكل نيز استفاده نكنيد
-پس از شستشو و يا استحمام، براي خشك كردن اطراف مقعد، فقط از دستمال بسيار نرم و در صورت امكان از سشوار استفاده كنيد
-بياد داشته باشيد كه از دستمال توالت خشك استفاده نكنيد
بواسير و استفاده از ملين ها
نرم كننده هاي مدفوع ممكن است به درمان هموروئيد كمك كنند، اما در صورت وجود بواسير شديد، حتي مدفوع مايع ممكن است باعث التهاب و عفونت مقعد گردد. به همين دليل لازم است كه در مورد استفاده از هرگونه داروي مسهل با دكتر معالج خود مشورت كنيد.
آب فراوان بنوشيد تا بدينوسيله ضمن تامين آب بدنتان و منافعي كه براي سلامتي شما دارد بتوانيد به روان شدن مدفوع و راحتي اجابت مزاجتان كمك كنيد.
استفاده از دارو در درمان بواسير
محصولات مورد استفاده براي درمان بواسير به عنوان پماد، كرم، ژل، شياف هاي حاوي هيدروكورتيزون ، فوم، و پد در دسترس مي باشد. پماد، كرم، ژل، كف - زماني كه اطراف مقعد استفاده مي شود - بايد بصورت يك پوشش نازك ماليده شوند.و هنگامي كه به داخل كانال مقعد اعمال مي شوند، اين محصولات بايد با يك انگشت يا لوله اپليكاتور وارد گردند.بياد داشته باشيد كه خارج لوله اپليكاتور را نيز قبل از استفاده در مقعد با همان مواد، آغشته و روانكاري نماييد تا باعث صدمه به رگ هاي ملتهب ناحيه مقعد نگردد.
استفاده از شياف يا فوم، مزيتي به استفاده از پماد، كرم، ژل و كف ندارد. ضمنا شما مي توانيد از استامينوفن، آسپرين يا ايبوپروفن نيز براي تسكين ناراحتي خود استفاده كنيد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۵:۳۰:۵۷ توسط:سوسن فدايي موضوع:

دانستنيهايي درباره بيماري بواسير

درد: اكثر هموروئيدها دردناك نيستند، اما بواسيرهاي بزرگ بيرون زده از مقعد، در صورت ورم كردن و فشرده شدن توسط عضله‌هاي كنترل كننده مقعد، دردناك مي‌گردند. درد شديد گاهي نشانه‌ي نرسيدن خون به هموروئيد (بواسير مختنق) است كه بايد به سرعت درمان شود.درد و خونريزي راست روده و تغيير يافتن عادت‌هاي روده‌اي كه مدت زمان زيادي از آن نگذشته است از علائم سرطان مقعد، راست روده و روده بزرگ نيز به شمار مي‌روند. در صورت مواجه شدن با اين علائم، به ويژه اگر بيش از 50 سال داريد يا در خانواده سابقه ابتلا به سرطان روده بزرگ وجود دارد، حتماً در اولين فرصت به پزشك مراجعه كنيد تا بهترين درمان بواسير و يا مشكل ديگري كه ممكن است به آن مبتلا باشيد را برايتان تجويز نمايد.
 


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۲۹:۳۴ توسط:سوسن فدايي موضوع:

فيستول آنال

فيستول آنال با يك مجراي باريك لوله اي و فيبروزه است كه ازيك دريچه دركنار مقعد، دركانال آنوس ادامه مي يابد. فيستول معمولاً بعلت عفونت به وجود مي آيد، همچنين ممكن است بعلت تروما، شقاق، يا آنتريت منطقه اي باشد ممكن است ازخلال دريچه پوستي، چرك يا مدفوع نشت كند ساير نشانه ها ممكن است بصورت دفع گاز يا مدفوع از واژن يا مثانه باشد. فسيتول درمان نشده ممكن است موجب عفونت سيستميك بانشانه هاي وابسته به آن شود. معمولاً قبل از التيام خود به خودي فيستول درمان جراحي توصيه مي شود روده تحتاني با چند تنقيه تجويزي تميز مي گردد. درطي جراحي با قراردادن يك پراب ياتزريق متيلين بلو در داخل مجرا با مجراي سينوس شناسايي مي شود. با ايجاد يك برش در دريچه ركتال فسيتول تامنفذ خروجي آن برداشته مي شود وزخم به وسيله گاز پك مي شود.
 


برچسب: فيستول،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۱:۲۹:۰۶ توسط:سوسن فدايي موضوع:

درمان هاي خانگي هموروئيد

حمام آب گرم:
استحمام در وان آب گرم يكي از راهكارهاي موثر در تسريع بهبودي هموروئيد است. براي اين منظور لازم است وان حمام را با آب گرم (نه داغ) پر كنيد، و در اين آب مدت 20 دقيقه بنشينيد. اين كار را دو تا سه بار در روز انجام دهيد تا زماني كه بيماري هموروئيد درمان شود.

هشدار: هيچ ماده اي را با اين آب مخلوط نكنيد. اين مواد مي توانند هموروئيد را بدتر كنند.


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۲:۳۲:۳۴ توسط:سوسن فدايي موضوع:

درمان بواسير با روش هاي خانگي و رژيم غذايي

واقعيت اين است كه اين بيماري بسيار عادي است و اگر به روش صحيح درمان شود تا ابد شخص از اين بيماري مصون ميماند. چيزي مثل عفونت بواسيروجودندارد . دربسياري ازموارد اين بيماري به دليل نامناسب بودن رژيم غذايي كه فاقد فيبربوده و پرچربند، بوجود مي آيد.


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۰ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۴:۲۰:۱۸ توسط:سوسن فدايي موضوع:

كيست مويي و راههاي درمان كيست مويي

روش هاي جراحي كيست مويي پايين كمر

جراحي به روش باز:

اين عمل با بي حسي نخاعي يا بيهوشي عمومي انجام مي شود.در اين روش بافت حاوي كيست بطور كامل خارج مي شود.اگر كيست بطور كامل خارج نشود احتمال عود زياد است و به همين خاطر مي توان از تزريق مواد رنگي قبل از شروع عمل كمك گرفت.بعد از خارج كردن كيست ، زخم باز گذاشته شده و با گاز مرطوب پر مي شود .يك تا دو روز بعد مي توان گازها را خارج كرده و زخم را با سرم نمكي شستشو داد. گاهي مي توان از ژل يا پماد هاي تسريع كننده رشد بافتي كمك گرفت .سپس زخم بايد مجددا با گاز مرطوب پر شود. زخم ممكن است در روزهاي اول ترشح زيادي داشته باشد كه غير طبيعي نبوده و عفوني نيست. اگر داخل زخم با گاز پر نشود ترشحات در اين محل جمع شده و بوي بد مي گيرد.قبل از انجام پانسمان بيمار مي تواند حمام كرده و داخل زخم را شستشو كند يا در لگن اب گرم  ونمك يا كمي بتادين بنشيند. در اين روش بعد از ۳-۲ ماه زخم ترميم خواهد شد،

جراحي به روش بسته:

در اين روش بعد از خارج كردن كيست، زخم به روش هاي مختلف بسته مي شود{بستن به روش ساده يا فلپ بافت اطراف } بسته به نظر جراح  مي توان از درن براي خروج   ترشحات استفاده كرد. بخيه ها ۱۴-۱۰ روز بعد خارج مي شود.بستن زخم بوسيله فلپ بطور اصلي در كيست هاي عود كرده يا دچار عارضه انجام مي شود.اين روش اسكار را كم تر كرده و باعث مسطح تر شدن  فاصله ي بين دو باتك  و كم تر شدن عود مي شود.

يك روش جديد و كم تر تهاجمي تراشيدن كيست و پركردن ان با چسب فيبرين است.اين روش فوائدي دارد كه شامل درد كم تر از جراحي سنتي و برگشتن سريع تر به زندگي نرمال بعد از يك تا دو روز است.يك روش ديگر تزريق فنل است.

اگر زخم جراحي در خط وسط بخيه زده شود احتمال عود ان بيش تر است

مراقبت هاي بعد از عمل كيست مويي پايين كمر

در روش جراحي با زخم باز پانسمان اوليه معمولا بعد از۲۴ تا ۴۸ ساعت ترجيحا توسط جراح اوليه برداشته مي شود. زخم شستشو شده و مجددا پانسمان مي شود. همانطور كه قبلا گفته شد ممكن است زخم در روزهاي اول ترشح زيادي داشته باشد كه غيرطبيعي نيست.كافي است روزي دو بار در لگن اب گرم حاوي كمي بتادين نشسته سپس زخم را با سرم نمكي شستشو دهيدو با گاز استريل اغشته به سرم نمكي پر كنيد در انتها روي ان گاز خشك بگذاريد. زخم كم كم قرمز شده و ترشحات كم تر مي شود. بسته به نظر پزشك مي توان از پماد يا ژل هاي تسريع كننده رشد بافتي كمك گرفت.


برچسب: كيست مويي،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۷ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۰۲:۴۵:۰۶ توسط:سوسن فدايي موضوع:

مدفوع خوني نشانه چيست ؟

اگر در سالاد از فلفل قرمز استفاده كرده باشيد ، احتمال دارد به صورت گول زننده اي لوله گوارش را طي كرده و همان طور قرمز رنگ دفع شده باشد .

اما به طور كلي اگر چيزي قرمز در مدفوع ديديد ، لزومي ندارد براي تشخيص آن پزشك باشيد . وجود چيزي به رنگ خون در مدفوع ، به جز در چند مورد حتماً‌خون است .

شايد شايع ترين علت وجود خون در مدفوع بواسير يا شقاق مقعد باشد . بواسير بافت كوچك پف كرده اي است كه از محل خود در مقعد خارج شده و بيرون شده است . ماليدن زياد و زور زدن مي تواند آن را به خون بياندازد . شقاق مقعد هم وجود ترك هايي در پوست اطراف آن است كه آن هم در اثر زور زدن زياد به وجود مي آيد .

 


برچسب: خون در مدفوع،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۱۱:۳۹ توسط:سوسن فدايي موضوع:

حالا بواسير است يا شقاق (فيشر)

مواظب باشيد بواسير را با ترك يا شقاق يا فيشر اشتباه نگيريد وگرنه مدتها روي يك بيماري تمركز ميكنيد درحالي كه بيماري اصلي چيز ديگري است. بعضي وقتها ترك يا شقاق با چشم ديده نميشود وعلايم آن مشابه بواسير است كه ممكن است به اشتباه بيافتيد. 
 


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۳ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۱۱:۰۲ توسط:سوسن فدايي موضوع:

درمان بواسير با بهترين شيوه

يكي از بهترين شيوه هاي درمان بواسير كه نيازي به جراحي ندارد و به صورت سرپايي انجام مي شود و از طرفي مورد تائيد سازمان غذا و داروي آمريكا ( FDA) است همان درومان بواسير به وسيله ليزر يا اشعه درماني  IRC است.


برچسب: بواسير،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱ شهريور ۱۳۹۵ساعت: ۱۰:۰۵:۱۲ توسط:سوسن فدايي موضوع:

طراحی سایت
طراحی سایت با برنامه نویسی اختصاصی
www.webcando.ir

تابلو سازی
خدمات تابلو سازی پرکاس
perkasco.com

درمان بواسیر
درمان بواسیر با آخرین متد
clinicdarman.com/بواسیر-هموروئید/درمان-بواسیر/

شبیه ساز پرواز
خرید تجهیزات پرواز و شبیه سازی
www.irfly.ir

درمان هموروئيد با لیزر
درمان بواسیر با لیزر و هموروئید
clinicdarman.com/بواسیر-و-هموروئید/جراحی-هموروئید/

طراحی دکوراسیون داخلی
طراحی دکوراسیون داخلی و منزل چید فرم
www.chidform.com/

نمای چوب
ترمووود و چوب نمای شرکت بریج
www.bridgeco.ir/

شقاق چیست
همه چیز درباره شقاق
www.darmancolorectal.com/fissure

فیشر
همه چیز درباره فیشر
www.darmancolorectal.com/fissure


طراحی سایت فروشگاهی
طراحی سایت فروشگاه اینترنتی
www.webcando.ir/web-design/marketing-site-design.html